GÜNCEL

Kılıçdaroğlu: Hiçbirimizin can ve mal güvenliği yok

‘Türkiye’de hiçbirimizin can ve mal güvenliği yoktur’ diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, ”Siyasi iktidar ‘ben bunu cezalandırmak istiyorum’ derse avukatınız neden tutuklandığınızı bile bilemez. Bu hukuk ...

Kılıçdaroğlu: Hiçbirimizin can ve mal güvenliği yok
2 Toplam Gösterim

‘Türkiye’de hiçbirimizin can ve mal güvenliği yoktur’ diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, ”Siyasi iktidar ‘ben bunu cezalandırmak istiyorum’ derse avukatınız neden tutuklandığınızı bile bilemez. Bu hukuk mudur? Benim neden can ve mal güvenliğim yok?’ diye sordu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iş insanları ile düzenlenen toplantıda konuşuyor.T-24’ün haberine göre Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“İş dünyası diyor ki ‘Bürokrasi projeleri ciddiye almıyor’ diyor. Yukarıdan gelecek emir

leri dikkate alır. Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşadığı en temel sorun liyakat sisteminin çökmesidir.

Bürokrasi Türkiye’yi yönetmeye kalkmaz. Bütün gelişmiş ülkelerde durum böyledir. Liyakati yok ederseniz her şeyi darmadağın edersiniz. Hukuk ne demektir? Benim can ve mal güvenliğimi sağlayan kurallar bütünüdür. Benim can ve mal güvenliğim yoksa yabancı sermaye neden gelsin? Hiçbirimizin Türkiye’de can ve mal güvenliği yoktur. Siyasi iktidar ‘Ben bunu cezalandırmak istiyorum’ derse avukatınız neden tutuklandığınızı bile bilemezsiniz. Bu hukuk mudur? Benim neden can ve mal güvenliğim yok?

Faiz ödemek için borç alıyoruz. Sizler iş dünyasından geliyorsunuz. Saat başına 2 milyon dolar faiz ödeyen ülke kalkınabilir mi? Borçlanma Genel Müdürlüğü’nü kurdular. Biz çoluk çocuğumuzun boğazından kesiyoruz. Sizin alınteriniz bu paralar. Bu borçlar karşılığında ne oldu? Yüzün üzerinde fabrika kapatıldı.

Devlette şeffaf esastır. Devlet vatandaşın parasını harcadığı için şeffaf olmak zorundadır. Kefen bezi alırken bile vergi ödersiniz. Bu vergiler nereye harcanıyor? Hiç merak etmediniz mi Allah aşkına? Yatırım diyorlar. Hangi yatırım?

O devleti ben devleti biliyorum. Bir devlet böyle keyfi yönetilmez. Yol, köprü yapma demiyorum. Ne kadara yapıldığını soruyorum. Bizden gizleniyor ama yabancılar biliyor. Siz ödediğiniz vergilere sahip çıkmalısınız. Politikacı ödediği paranın hesabını vermeli.

Bu devletin parasına yazık günah değil mi? Havalimanının ne kadar yaptırıldığını bilmiyoruz. Kime ne kadar garanti verdiniz? Ben eski maliyeciyim, neyin ne olduğunu tahmin ederiz. Bütçede disiplin yok.

Bizim komşularımızla kavga edecek halimiz mi var?”

Haber Yanı Reklam
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE