GÜNCEL

Polis cinsel istismar mağdurunun ailesine, "Bu durumlar çok yaşanıyor, para karşılığı kapatılır" dedi

FERSUDE - Hayri Tunç Ağrı’ya bağlı Patnos ilçesinde 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan Y. Alan adlı kişi yaklaşık 20 gündür yakalanamıyor. Ağrı’ya bağlı Patnos ilçesinde yaklaşık 20...

Polis cinsel istismar mağdurunun ailesine, "Bu durumlar çok yaşanıyor, para karşılığı kapatılır" dedi
5 Toplam Gösterim

FERSUDE - Hayri Tunç

Ağrı’ya bağlı Patnos ilçesinde 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan Y. Alan adlı kişi yaklaşık 20 gündür yakalanamıyor.

Ağrı’ya bağlı Patnos ilçesinde yaklaşık 20 gün önce, 12 yaşındaki bir çocuğu zorla evine götürüp cinsel istismarda bulunan Y. Alan adlı kişi halen yakalanmadı.

Yaklaşık 10 gün önce meydana gelen olayda, Y. Alan adlı kişi, 12 yaşındaki bir çocuğu zorla evine götürerek cinsel istismarda bulundu. Cinsel istismar sonrası çocuğu tehdit etmesinden kaynaklı olarak olay 28 Ağustos günü çocuğun olayı teyzesine anlatması sonrası ortaya çıktı.

Polis, olayı ciddiye almadı

Cinsel istismar olayının polise yansıması sonrası ise polisin olayın üzerinde ciddi şekilde durmadığı ortaya çıktı. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünün olay ile ilgili tuttuğu tutanakta polisin tavrı şu şekilde aktarıldı;

Emniyete defalarca bildirdiklerini emniyette çalışan personellerin Patnos’ta bu tür durumların çok yaşandığı ve para karşılığında olayların kapatıldığını ifade ettiklerini Bunlarında raporda belirtilmesini istediklerini ifade edilmiştir.

Polis, çocuğa cinsel istismarda bulunan kişiyi halen yakalayamadı.

Zanlının ailesi AKP’li, muhtar ve AKP ilçe başkanı olayı kapatmaya çalışıyor

Konu ile ilgili görüştüğümüz mahalle sakinleri ise, olayın duyulması sonrası mahalle muhtarı ve AKP ilçe başkanının olayı örtbas etmeye çalıştığını iddia etti. Zanlının ailesininde AKP üyesi olduğunu iddia eden mahalle sakinleri, olayın üstünün kapatılmak istendiğini belirtti.

HDP konuyla ilgileniyor

Konu ile ilgili görüştüğümüz HDP yetkilileri ise, olayın doğru olduğunu, olayla ilgilenildiğini ve zanlının yakalanıp cezalandırılması için çalışmalar yapıldığını açıkladı.

HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir ise konu ile ilgili, “Failin bulunması ve cezalandırılması için yetkililere çağrıda bulunuyoruz. Aynı zamanda kadın cinayetlerinin ve cinsel istismarın giderek arttığını bunun iktidarın politikalarıyla doğrudan ilgili olduğunu sorumlularında iktidar olduğunu, olayı takip etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Haber Yanı Reklam
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE