YAŞAM

Polis, kimlik kontrolünde 2 kişiyi darp ederek gözaltına aldı

FERSUDE - Ankara’da kimlik kontrolü için bir bara giren polisler, burada oturan iki yurttaşı darp ederek gözaltına aldı. Sabaha karşı serbest bırakılan yurttaşlar, polislerden şikayetçi olacaklarını ...

Polis, kimlik kontrolünde 2 kişiyi darp ederek gözaltına aldı
103 Toplam Gösterim

FERSUDE - Ankara’da kimlik kontrolü için bir bara giren polisler, burada oturan iki yurttaşı darp ederek gözaltına aldı. Sabaha karşı serbest bırakılan yurttaşlar, polislerden şikayetçi olacaklarını söylediler.

Ankara’nın, Çankaya ilçesi Konur Sokak’taki bir alkollü bir mekana, cuma akşam saat 21.00 sularında kimlik kontrolü için gelen polisler iki yurttaşı darp ederek, ters kelepçeyle gözaltına aldı.

‘Tuvalete gidiyorum’ deyince saldırdılar

İleri Haber'den Turgay Candan'ın haberine göre darp edilerek gözaltına alınan yurttaşlardan birinin ifadesine göre, alkol alarak sohbet eden iki arkadaştan biri, WC’ye gitmek için mekanın alt katına indi. Bu sırada mekana gelen polisler, yurttaşa nereye gittiğini sordu. WC’ye gittiğini söyleyen yurttaşa polisler “Gidemezsin” dedi. Bu sırada mekanda bulunan diğer polisler, yurttaşa saldırarak darp etti. Saldırıya uğrayan vatandaş, burada kendisine GBT kontrolüyle ilgili bir beyanda bulunulmadığını söyledi.

'Linç ettiler'

Polislerin kendisini merdivenlerin önünden kaldırarak masasına götürdüğünü söyleyen yurttaş, olayın devamını şöyle anlattı:

“ Polise ‘Tuvalete gidecektim, neden vurdunuz? Kafama neden tekme attınız?’ diye sorduğumda yine saldırgan bir tavırla karşılaştım. O sırada arkadaşım ve bana takviyeli 20 polis hep birlikte saldırdı. Kafamıza defalarca tekmelerle vurup, linç ettiler.”

Daha sonra ters kelepçelenerek Çankaya Polis Merkezi’ne götürüldüklerini söyleyen vatandaş, buranın girişinde de bir polisin kendilerine küfür ve hakaretler savurduğunu belirtti.

Darp polis merkezinde devam etti

Yurttaş, burada yaşadıklarını da şöyle anlattı:

“Karakola girdikten sonra tuvalete gitmek istedim. Bekçi beni tuvalete götürdü. Burada arkamdan gelen polis (beni ilk darp edenlerden biri), şikayetçi olup olmayacağımı sordu. Ben de şikayetçi olacağımı söyledim. Beni burada 3. defa darp etti. Sonra bizi ters kelepçeyle nezarete attılar.”

Sabaha karşı serbest bırakılmalarının ardından darp raporu alan yurttaşlar, polislerden şikayetçi olacaklarını söylediler.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE