YAŞAM

Rabia Naz cinayetini duyuran Metin Cihan: Erdoğan'ın olaydan haberi var, devletten değil mafyadan korkuyorum

FERSUDE - Giresun'un Eynesil ilçesinde Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili süreci başından beri takip eden ve duyurulmasını sağlayan Metin Cihan "Şu an yurt dışındayım. Zor zamanlar geçiriyorum. Devle...

Rabia Naz cinayetini duyuran Metin Cihan: Erdoğan'ın olaydan haberi var, devletten değil mafyadan korkuyorum
154 Toplam Gösterim

FERSUDE - Giresun'un Eynesil ilçesinde Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili süreci başından beri takip eden ve duyurulmasını sağlayan Metin Cihan "Şu an yurt dışındayım. Zor zamanlar geçiriyorum. Devlet yine neyse ama mafyadan korkuyorum" ifadelerini kullandı.

Giresun'un Eynesil ilçesinde Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili süreci başından beri takip eden ve duyurulmasını sağlayan Metin Cihan, konuyla ilgili gördüğü baskılar yüzünden yurt dışına çıkmak zorunda kaldığını açıkladı.

Metin Cihan, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da olaydan haberi olduğunu açıkladı.

Cihan'ın açıklamaları şu şekilde;

" rabia naz'ın ölümünün aydınlatılacağına dair birkaç kez çok umutlandım. maalesef olmadı. aksine baba'yı akıl hastanesine yatırmaya çalıştılar, bana soruşturma açıldı. şu an yurtdışındayım. zor zamanlar geçiriyorum. yaşadığım ve bildiğim her şeyi tüm açıklığıyla anlatmak istiyorum

neden yurtdışı? "ben de geziciyim" dediğim eski bir twite ilk soruşturma açılmıştı. sonra oğlumla türkiye turu yaparken aşağıdaki mesajları aldım. ayrıca polisler hakkımda arama kararı çıkacağını söylemiş. alakam olmayan bir konudan dolayı oğlumun beni hapiste görmesini istemedim

asıl konuya, rabia naz'a gelmek istiyorum. dediğim gibi bildiğim ve gördüğüm her şeyi anlatmak istiyorum. 19 şubat'a gelen mesajla konudan haberim oldu. 24 şubat'ta araştırıp yazdım. iyi yaptım. konu ülke gündemine girdi. baba savcıyla bile görüşemezken içişleri bakanıyla görüştü, süreç boyunca aile bakanlığı, adalet bakanlığı ve içişleri bakanlığı (bazısı birkaç kez olmak üzere) müfettişler atadı, soruşturdu. bütün bu çabalar her nedense hep bir duvara tosladı. hepsi durduruldu. devletimiz bir çocuğun ölümünü aydınlatmaktan hep kaçtı.

çoğu insan rabia naz'ı ilk benim duyurduğumu düşünüyor. hayır, öyle değil. benim daha haberim bile yokken örneğin sabah'ta sürmanşet oldu tgrt'de program yapıldı. müge anlı ilçeye ekip gönderdi. ama her ne hikmetse tüm bu haberler ansızın kesildi. asla devamı gelmedi.

cem küçük ve fuat uğur ekim'de tv programı yapmıştı ben sonraki şubat'ta sorduğumda @FUATUGUR yanıt verdi "biz hâlâ aynı fikirdeyiz içişleri bakanı @suleymansoylu ilgileniyor" dedi. umutlandığım anlardan biriydi.

umudumu zorlayan anlardan biriydi. @cemkucuk55 açıkça "bu cinayet örtülmüştür" diyordu.

2 mayıs'ta ak parti içinde etkili biriyle görüştüm. ne kadar etkili? yanımda bakanlarla yazışıyordu. bakanlar konudan haberdardı. bu görüşmeyi çok vicdanlı bir takipçim ayarladı. yine umutlandığım günlerden biriydi. halledeceğiz dedi.

aile bakanı @ZehraZumrutS'un vicdanlı bir insan olduğunu ve konuyu çözmeye çalıştığını öğrenmiştim. keza milli eğitim bakanı @ziyaselcuk için aynı şeyi duydum. yanımda yazıştılar. umutlandım:/

benimle görüşen kişi "önüme video koysalar bile beni rabia naz'ın intihar ettiğine inandıramazlar" dedi. buraya kadar normal. "bu saatten sonra @EmineErdogan ve sümeyye erdoğanı da inandırmazlar" dedi. her şeyi biliyorlar dedi. umutlandığım anlardandı. rabia naz'a ne olduğunu ben bilmiyorum. bildiğim şeyleri anlatacağım. eeki belediye başkanı hiç konuşmuyor. eski MİLLİ SAVUNMA BAKANI hiç konuşmuyor.. hâlâ korunuyorlar. 1 kez bile ifade vermediler. ak partili değilim ama akparti içinde kimsenin bunları sevmediğini görebiliyorum.
hal böyle olunca karşımda devlet değil mafya varmış gibi gibi hissediyorum devlet yine neyse ama mafyadan korkuyorum

recep tayyip erdoğan'ın @RTErdogan haberi var mı? aylar öncesinden beri var. benim bunu dillendirmemem istendi. dillendirmedim. çözülsün istedim. çözmek adına hiçbir şey yapılmadı.

https://twitter.com/metcihan/status/1171667148231643136


Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE