GÜNCEL

Savcılıktan Emine Bulut açıklaması

FERSUDE - Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı, 10 yaşındaki kızının gözleri önünde Emine Bulut’u katleden Fedai Varan hakkında verilen “müebbet hapis cezasını” istinafa taşıyacaklarını belirtti. Kır...

Savcılıktan Emine Bulut açıklaması
104 Toplam Gösterim

FERSUDE - Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı, 10 yaşındaki kızının gözleri önünde Emine Bulut’u katleden Fedai Varan hakkında verilen “müebbet hapis cezasını” istinafa taşıyacaklarını belirtti.

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı, boşandığı erkek tarafından 10 yaşındaki kızının gözleri önünde katledilen Emine Bulut davasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Bulut’u katleden Fedai Varan hakkında savcılık kararı temyize götüreceğini açıkladı. Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: “18 Ağustos 2019 tarihinde, 2013 yılında boşandığı eski eşi Fedai Varan (43) tarafından bıçakla boğaz, sol kol, göğüs kısmından yaralanan ve daha sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Emine Bulut'un (38) öldürülmesi olayına ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığımızın 23 Eylül 2019 gün ve 2019/7602 sayılı iddianamesi ile Kırıkkale 1'inci Ağır Ceza Mahkemesine TCK'nın 82/1 (a), (b) maddeleri uyarınca cezalandırılması istemiyle kamu davası açılmış.

Sanığın 'tasarlayarak ve canavarca hisle öldürme' suçundan yapılan yargılaması sonucunda Kırıkkale 1'inci Ağır Ceza Mahkemesinin 21 Ekim 2019 tarih ve 2 sayılı celsesinde Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığının mütalaasına kısmen aykırı olarak, sanığın TCK'nın 81/1 maddesi uyarınca müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildiği, sanık hakkında haksız tahrik ve diğer takdiri indirim sebeplerinin uygulanmadığı, alınan kararın resen istinafa tabii olmasının yanı sıra Cumhuriyet Başsavcılığımızca da istinaf edileceği hususu kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur.”

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE