GÜNCEL

Tatile gitmeyin ha, bak sonra çok fena olur - Seran Vreskala

CHP’li seçmenlerin diğer seçmenler için yaptığı “aman tatile gitmeyin”, “plajları o gün kapadık”, “herkes evinde otursun, ne tatili” söylemleri ve tatil beldelerinin “kimse gelmesin, almıyoruz”, “o g...

Tatile gitmeyin ha, bak sonra çok fena olur - Seran Vreskala
2 Toplam Gösterim

CHP’li seçmenlerin diğer seçmenler için yaptığı “aman tatile gitmeyin”, “plajları o gün kapadık”, “herkes evinde otursun, ne tatili” söylemleri ve tatil beldelerinin “kimse gelmesin, almıyoruz”, “o gün kapalıyız”, “sizi istemiyoruz”, “geleni döveriz” paylaşımları kimseyi rahatsız etmiyor mu yahu?

Aklı az buçuk çalışan bir yetişkine vatandaşlık görevi ve sorumluluğu bu şekilde mi hatırlatılır? Bir YETİŞKİNE “aman oy ver, her oy değerlidir, senin de bir söz hakkın olsun” demek dünyanın en absürt işidir bir kere. Bu zaten şu ana kadar öğrenmiş olması gereken bir sorumluluk değil midir yahu? Bu ders çalışması gerekirken oyun oynayan bir çocuğa ders çalış demek gibi bir şeydir, sonuçta çocuk değiliz ya da insan olana ‘yerlere tükürmeyiniz’ yazmak kadar ayıptır. Çalışması gereken birine “işe gitmelisin” demek kadar gereksizdir. Bu kadar mı şımarığız? Eğer İmamoğlu’nun her şeye rağmen belediye seçimini kazanması bile seçmeni bilinçlendiremiyorsa, gaza getirmiyorsa, bu afişler mi bilinçlendirecek? Ben ülkeye döndüm döneli bu afişler her zaman vardı, şimdi ne etkisi olacak acaba? İmamoğlu bile etkilemediyse bu seçmeni ne etkileyecek? Tatile çıkmayın afişlerini gören seçmenler bir anda aklı başına gelerek oy kullanacak öyle mi? Afişlerin gücü adına hallelujah!

Geçen seçimde sandığa gitmeyen CHP’li seçmen sayısını bir hatırlayın. Cihangir bölgesinde bile “nasıl olsa bir şey değişmeyecek” mantığıyla sandığa gitmeyenlerin sayısı %35. Hadi hepsi CHP’lidir diye bir genelleme yapmayalım ama neden hiçbir zaman karşı tarafın böyle afişler yaptırmadığı bile açıklamıyor mu durumu? Eğer geçen yerel seçimde sandığa gitmeyen AK Partili seçmen varsa, kendi partisine ders vermek için sandığa gitmemiştir- ki bu defa ne olursa olsun sandığa gideceklerine de eminim-, tatile çıktığı için değil. Ayrıca tatile çıkabilenlerin de kimler olduğunun farkındayız sanırım.

Karşı tarafın iktidar olmasının sebeplerinden biridir, sandığa gitmeyen bizler ve ne olursa olsun sandığa giden onlar. Annesini, anneannesini, anneannesinin annesini sandığa götürdüler, gidemeyenleri arabalarla sandıklara taşıdılar, hastaların ayağına sandıkları getirdiler, çok iyi organize oldular, her sandıkta müşahitleri vardı; biz gitmeyenler ne yaptık peki "amaaan benim oyumdan ne olacak, tatilimi yaparım, zaten yılda 2 tatilim var, onu da seçime mi harcayacağım" dedik. Onların aralarında hiç mi tatile giden yok! Olsa da gitmiyor işte adam, partisini yalnız bırakmamak, kendi sözünü söylemek için gitmiyor çünkü "1 oy 1 oydur" diyor. Bu afişler iddia edildiği gibi bir dayanışma, bir birlik sağlayacak olsaydı, şimdi iktidar başka ellerdeydi.

Başka yollar bulmalıyız bunun önemini anlatmak için, gerekirse parti üyeleri ya da gönüllüler kapı kapı dolaşıp oy vermenin ne kadar kutsal ve 1 oyun ne kadar değerli olduğunu seçmenlere hatırlatmalılar ya da halkın önem verdiği sanatçılar, aydınlar, sporcular vs. her gün basında bas bas bağırmalılar ama AK Partililerin gözünde sorumsuz tatilciler olduğumuzu iyice vurgulayan bu afişler kesinlikle kimsenin tatile gitmesini engellemeyecek çünkü gitmek isteyen insan tatile gidecek zaten.

Sonra “olumsuzluk yapmayın”, “yıkıcısınız” diyorlar, kendi şımarıklıklarını halı altına süpürerek... Ha, evet ben bunları söylediğim için bütün seçmen olumsuz etkilenecek öyle mi? Aynı afişler gibi… Gücüme gel!

Haber Yanı Reklam
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE